Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü
Çevre Yönetimi
Genel Müdürlüğü

Kigali değişikliğinin tanıtılması amacıyla Soğutma&İklimlendirme, yangından korunma, solvent/köpük, elektriki şalt sektörleri için “Kigali Değişikliği İştişare Çalıştayı” 26 Nisan 2019 tarihinde İzmir’de yapıldı.

24 Mayıs 2019

1 Ocak 2019 tarihi itibariyle yürürlüğe giren olan Montreal Protokolü Kigali Değişikliği ‘nin Florlu sera gazları ile çalışan sektörlere tanıtılması amacıyla 26 Nisan 2019 tarihinde “Kigali Değişikliği İlgili Sektörler İştişare Çalıştayı” İzmir’de yapıldı.

Birleşmiş Milletler Sınai Kalkınma Örgütü (UNİDO) destekleriyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından düzenlenen çalıştayın açılışını, Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Sayın Sebahattin DÖKMECİ yaptı. Syn. DÖKMECİ yaptığı konuşmasında Türkiye’nin iklim değişikliği konusundaki çalışmalarına ve Florlu Sera Gazlarının iklim değişikliğine olan etkilerine ve sektörün bu konudaki görüş ve düşüncelerinin önemine değindi.

 Söz konusu çalıştay’da, UNIDO temsilcileri, Öko-Recherhe uzmanları, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı uzmanları, Avrupa Çevre Ajansı temsilcileri tarafından  sunumlar yapıldı.  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı uzmanları tarafından yapılan sunumlarda; Türkiye’de ozon tabakasının korunması amacıyla yapılan çalışmaların yanısıra, Kigali Değişikliği kapsamındaki sorumluluklar, Florlu Sera gazları ile ilgili mevzuat ve önümüzdeki dönemde yapılacak çalışmalarla bilgiler verildi.

Çalıştaya, soğutma&iklimlendirme, yangından korunma, solvent/köpük, elektriki şalt sektörlerinden temsilciler olmak üzere 60 kişi katılım sağladı.

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır