Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü
Çevre Yönetimi
Genel Müdürlüğü

Kigali Değişikliği, 25 Nisan 2019 Tarihinde Ankara’da Yapılan Bir Çalıştay İle Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Tanıtıldı

24 Mayıs 2019
Kigali Değişikliği,  25 Nisan 2019 Tarihinde Ankara’da  Yapılan Bir Çalıştay İle Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Tanıtıldı

1 Ocak 2019 tarihi itibariyle yürürlüğe giren olan Montreal Protokolü Kigali Değişikliği’nin kamu kurum ve kuruluşlarına amacıyla 25 Nisan 2019 tarihinde “Kigali Değişikliği İlgili Kurumlar İstişare Çalıştayı” Ankara’da yapıldı.

Birleşmiş Milletler Sınai Kalkınma Örgütü (UNİDO) destekleriyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından düzenlenen çalıştayın açılışını Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Sayın Sebahattin DÖKMECİ yaptığı konuşmasında Türkiye’nin iklim değişikliğine verdiği öneme değinerek bu konuda yapılan çalışmalara ve Florlu Sera Gazlarının iklim değişikliğine olan etkilerinden bahsetti. Söz konusu çalıştayda UNIDO temsilcileri, Öko-Recherhe uzmanları, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı uzmanları, Avrupa Çevre Ajansı temsilcisi tarafından Kigali Değişikliği ve florlu sera gazları ile ilgili Avrupa’da yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler verildi.

Çalıştaya Dışişleri Bakanlığı, Bakanlığı, Sanayi Bakanlığı, Enerji Bakanlığı, TÜİK, Milli Eğitim Bakanlığı, Mesleki Yeterlilik Kurumu temsilcileri katıldı.

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır