Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü
Çevre Yönetimi
Genel Müdürlüğü

Alıcı Ortam Kriterleri Bazında Deşarj Standartlarını Belirleme ve Uygulama Yöntemlerinin Geliştirilmesi Projesinin 30 Kasım 2018 tarihinde Kapanış Toplantısı gerçekleştirildi.

05 Aralık 2018
Alıcı Ortam Kriterleri Bazında Deşarj Standartlarını Belirleme ve Uygulama Yöntemlerinin Geliştirilmesi Projesinin 30 Kasım 2018 tarihinde Kapanış Toplantısı gerçekleştirildi.

Bakanlığımızın koordinasyonunda Ortadoğu Teknik Üniversitesi ile birlikte yürütülen Alıcı Ortam Kriterleri Bazında Deşarj Standartlarını Belirleme ve Uygulama Yöntemlerinin Geliştirilmesi Projesi Kapanış Toplantısı 30 Kasım 2018 tarihinde Bakanlığımız Ana Hizmet Binasında gerçekleştirilmiştir.

Sözkonusu kapanış toplantısı, Bakan Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Mehmet Emin BİRPINAR,  Ortadoğu Teknik Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Mustafa Verşan KÖK, çeşitli kurum ve kuruluş temsilcileri, akademisyenler ve ilgili sanayi sektör temsilcilerinden oluşan geniş bir katılımcı grubu ile gerçekleştirildi.

Bakan Yardımcımız Sayın Prof.  Dr. Mehmet Emin BİRPINAR açılış konuşmasında; proje ile tüm havzalarda iyi su durumuna ulaşabilmesi için çevresel kalite standartları bazlı deşarj standartlarına geçiş sürecinde ülkemiz koşullarında uygulanabilecek bir yöntemin geliştirilmesinin amaçlandığını ifade etmişlerdir. Çevresel kalite standartları bazlı deşarj uygulanmasına geçiş sürecine ülkemizdeki sanayi tesislerinin uyum sağlama, uygulama kapasiteleri ve yatırım ihtiyaçlarının belirlenmesinin de projenin önemli bir ayağını oluşturduğu, bu doğrultuda proje ile çevresel kalite standartları bazlı deşarj standardı yaklaşımının Ülkemizde uygulanabilmesi için kısa, orta ve uzun vadeli stratejiler belirlenerek, bir yol haritasının oluşturulduğu ifade edilmiştir.

Açılış konuşmaları sonrasında Ortadoğu Teknik Üniversitesinden proje yürütücüsü Prof. Dr. Ülkü YETİŞ tarafından proje tanıtımı ve projenin temel çıktılarının anlatıldığı sunum gerçekleştirilmiştir.

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır