Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü
Çevre Yönetimi
Genel Müdürlüğü

VAN GÖLÜ HAVZA KORUMA EYLEM PLANI VE UYGULAMA PROGRAMI 4. KOORDİNASYON TOPLANTISI VAN’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

16 Aralik 2022
VAN GÖLÜ HAVZA KORUMA EYLEM PLANI VE UYGULAMA PROGRAMI  4. KOORDİNASYON TOPLANTISI VAN’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Van Gölü’nün korunarak sürdürülebilir kullanımının sağlanması ve bölgede çevre koruma bilincinin arttırılması amacıyla, Genel Müdürlüğümüz koordinasyonunda yürütülmekte olan Van Gölü Havza Koruma Eylem Planı ve Uygulama Programı kapsamında gelişmelerin, uygulamada karşılaşılan sorunların ve çözüm yollarının değerlendirilmesi amacıyla 15. Aralık 2022 tarihinde Van İli’nde 4.koordinasyon toplantısı gerçekleştirilmiştir.

Van Valisi Sn.Ozan BALCI ve Bitlis Valisi Sn.Oktay ÇAĞATAY, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sn. Gülşen ORHAN, Çevre Yönetimi Genel Müdürü Sn. Eyyüp KARAHAN’ın başkanlığında; Genel Müdürlüğümüz, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bitlis ve Van İl Müdürlükleri havzada yer alan tüm Belediye Başkanları, Yüzüncü Yıl Üniversitesi rektörü, liman başkanlıkları, ilgili tüm kamu kurum/ kuruluşları ve sivil toplum kuruluşlarının üst düzey temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirilen toplatıda; Eylem Planı’nın uygulanmasına ilişkin güncel durum aktarılmış, söz konusu Eylem Planın’da yükümlülüğü bulunan tüm paydaşlar ile sorunlar ortaya konarak çözüm önerileri değerlendirilmiştir.

Van Gölü’nde koruma kullanma dengesini kurarak, bölgenin ekonomik gelişmesini sağlamak ve çevre koruma bilincini artırmak için Bakanlığımız koordinasyonunda gerçekleştirilen Van Gölü Havza Koruma Eylem Planı ve Uygulama Programıyla ilgili tüm kurum/kuruluşların üstüne düşen sorumluluğa sahip çıkarak titizlikle uyması ve yapılacak yatırımların bu doğrultuda tamamlanması ve 5.koordinasyon toplantısının Bitlis İli’nde gerçekleştirilmesine karar verilmiştir.

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır