Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü
Çevre Yönetimi
Genel Müdürlüğü

Türkiye’de Arıtma Çamuru Yönetimi ve Eylem Planı’nın Hazırlanması Projesi Kapanış Toplantısı gerçekleştirildi.

22 Ağustos 2019
Türkiye’de Arıtma Çamuru Yönetimi ve Eylem Planı’nın Hazırlanması Projesi Kapanış Toplantısı gerçekleştirildi.

Bakanlığımız ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi ile birlikte yürütülen, ülkemizdeki evsel, kentsel ve endüstriyel atıksu arıtma tesislerinde oluşan ve oluşması beklenen arıtma çamurlarının işlenmesi, yeniden kullanımı/geri kazanımı ve bertarafına yönelik sürdürülebilir ve etkin bir arıtma çamuru yönetiminin sağlanmasını hedefleyen Türkiye’de Arıtma Çamuru Yönetimi ve Eylem Planının Hazırlanması Projesi çıktılarının paylaşılması amacıyla 26 Temmuz 2019 tarihinde Ankara’da “Proje Kapanış Toplantısı” gerçekleştirilmiştir.

Söz konusu Kapanış Toplantısında Tarım ve Orman Bakanlığı, DSİ Genel Müdürlüğü, İlbank A.Ş., Elektrik Üretim Anonim Şirketi, Çimento Müstahsilleri Birliği, Büyükşehir ve Belediye Başkanlıkları, OSB Başkanlıkları ve çeşitli sanayi sektörü temsilcilerinden oluşan katılımcı grubu hazır bulunmuştur.

Toplantı; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Sayın Recep Akdeniz ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Mete Köken’in açılış konuşmaları ile başlamıştır. Proje yöneticisi Sayın Prof. Dr. F. Dilek SANİN’in projede yapılan çalışmalar ve proje çıktılarını paylaştığı konuşması ile devam eden toplantı, katılımcıların proje çıktıları ve bundan sonra yapılacak çalışmalara ilişkin değerlendirmeleri alınarak sona ermiştir.

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır