Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü
Çevre Yönetimi
Genel Müdürlüğü

Sivas İli İklim Değişikliği Eğitimi

28 Haziran 2019
Sivas İli İklim Değişikliği Eğitimi

Avrupa Birliği – Türkiye mali iş birliği kapsamında finanse edilen ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan “İklim Değişikliği Alanında Ortak Çabaların Desteklenmesi Projesi (İklimİN)” kapsamında Ülkemizde iklim değişikliği ile yerel ölçekte mücadelenin hız kazanması, yerel ölçekte farkındalığın arttırılması ve kapasite geliştirilmesi amacıyla 20 ilde iklim değişikliğine uyum sürecinde farkındalığın arttırılmasına yönelik eğitimler düzenlenecektir.

Bu kapsamda Sivas ilinde 26-28 Haziran 2019 tarihleri arasında “İklim Değişikliği Eğitimi” nin beşincisi gerçekleştirildi. Toplantıya Genel Müdürlüğümüz İklim Değişikliği ve Uyum Dairesi Başkanlığı koordinasyonunda; Sivas ilinde faaliyet gösteren ilgili kamu kurum ve kuruluşları, kalkınma ajansları, üniversiteler, sivil toplum kuruluşları ve yerel yönetimlerin temsilcilerinin yanı sıra Yozgat, Tokat, Erzincan, Kayseri illerinin ilgili kuruluşlarının temsilcileri katılım sağladı.

Üç gün süren eğitim kapsamında;

  • İklim Değişikliğinin Bilimsel Temelleri, Türkiye’ye Etkileri
  • İklim Değişikliğinin Ekolojik Sitemlerdeki Yeri
  • Türkiye’nin iklim Politikası: Enerji Politikalarının İklim Değişikliği ile Mücadele Unsurları – Uluslararası Boyutu, Yasal ve Kurumsal Yapı
  • İklim Değişikliği ile Mücadelede Gençliğin Sorumluluğu
  • Kentler ve İklim Değişikliği: İklim değişikliği, Sürdürülebilir Kentler ve Kentsel Planlama Etkileşimleri
  • Kentler ve İklim Değişikliği: Türkiye’de Atık, Atıksu ve Hava Yönetiminde İklim Değişikliği ile Yerelde Mücadele

konularında katılımcılar bilgilendirildi.

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır