Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü
Çevre Yönetimi
Genel Müdürlüğü

Mardin İli İklim Değişikliği Eğitimi

26 Eylül 2019
Mardin İli İklim Değişikliği Eğitimi

Avrupa Birliği – Türkiye mali iş birliği kapsamında finanse edilen ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan “İklim Değişikliği Alanında Ortak Çabaların Desteklenmesi Projesi (İklimİN)” kapsamında Ülkemizde iklim değişikliği ile yerel ölçekte mücadelenin hız kazanması, yerel ölçekte farkındalığın arttırılması ve kapasite geliştirilmesi amacıyla 20 ilde iklim değişikliğine uyum sürecinde farkındalığın arttırılmasına yönelik eğitimler düzenlenmektedir.

Bu kapsamda Mardin ilinde 25-27 Eylül 2019 tarihleri arasında “İklim Değişikliği Eğitimi” nin on üçüncüsü gerçekleştirildi. Toplantıya Genel Müdürlüğümüz İklim Değişikliği ve Uyum Dairesi Başkanlığı koordinasyonunda; Mardin ilinde faaliyet gösteren ilgili kamu kurum ve kuruluşları, kalkınma ajansları, üniversiteler, sivil toplum kuruluşları ve yerel yönetimlerin temsilcilerinin yanı sıra Şırnak, Siirt, Batman, Adıyaman illerimizden de temsilciler katılım sağladı.

Üç gün süren eğitim kapsamında katılımcılar;

  • İklim Değişikliğinin Bilimsel Temelleri, Türkiye’ye Etkileri
  • Türkiye'nin İklim Politikası - Türkiye'nin İklim Değişikliği ile Mücadele Unsurları – Uluslararası Boyutu,  Yasal ve Kurumsal Yapısı
  • Enerji Politikalarının İklim Değişikliği ile Mücadeledeki Yeri
  • İklim Değişikliği ve Türkiye Tarımı Etkileşimi
  • İklim Değişikliği ile Mücadelede Gençliğin Sorumluluğu
  • İklim Değişikliğinin İnsan Sağlığına Etkileri

konularında katılımcılar bilgilendirildi.

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır