Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü
Çevre Yönetimi
Genel Müdürlüğü

IWES - Atık Teknolojileri Sempozyumu ve Sergisi gerçekleştirildi

04 Kasım 2011

Atık teknolojileri konusunda her türlü gelişmenin ve teknolojik ilerlemenin takip edilmesi ve yaygınlaştırılması konularının ele alındığı, atık yönetiminde geleceğe yönelik ışık tutacak teknoloji ile yaklaşımların paylaşıldığı “IWES- Atık Teknolojileri Sempozyumu ve Sergisi” 02-03 Kasım 2011 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirildi.

Sempozyuma Çevre Yönetimi Genel Müdür yardımcısı Abdurrahman Uluırmak’ın yanı sıra Atık Yönetimi Dairesi personeli ve sektör temsilcileri de katıldı.

Sempozyumun açılışında konuşan Çevre Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Uluırmak atık yönetimi alanında Genel Müdürlüğümüzün görev ve yetkileri çerçevesinde gerçekleştirilen uygulamalar ve AB sürecinde yürütülen mevzuatlar hakkında bilgi verdi.

Sempozyumda Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğünün sorumluluk alanına giren Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği Ve Uygulamaları, Atık Pil, Elektrikli Ve Elektronikli Eşya Atıklarının Yönetimi, Atık Akümülatörlerin Geri Kazanımı, Ömrünü Tamamlamış Lastik Ve Araçların Yönetimi, Sağlık Kuruluşları Atıklarının Yönetimi, Bitkisel Ve Madeni Atık Yağların Yönetimi, Maden Atığı Bertaraf Tesisleri-Türkiye Uygulamaları, Türkiye' De Maden Atıkları Yönetimi Ve Uygulamaları konularında Atık Yönetimi Dairesi yetkilileri sunum yaptı.

Ayrıca, IWES- Atık Teknolojileri Sempozyumu ve Sergisi kapsamında Bakanlığımızca oluşturulan stantta organizasyon süresince standı ziyaret edenlere Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğünün atık yönetimi konusundaki uygulamaları ve mevzuatlar konusunda bilgi verildi.

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır