Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü
Çevre Yönetimi
Genel Müdürlüğü

İklim Değişikliğine Uyum Hibe Programı Bilgilendirme Günleri Başlıyor

15 Ekim 2020
İklim Değişikliğine Uyum Hibe Programı Bilgilendirme Günleri Başlıyor

İklim Değişikliğine Uyum Hibe Programı Bilgilendirme Günleri Başlıyor

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı desteğiyle Bakanlığımızca yürütülecek olan “İklim Değişikliğine Uyum Hibe Programı”na proje başvuruları için 14.10.2020 tarihi itibariyle ilana çıkılmıştır.

Program kapsamında desteklenecek projeler için tahsis edilen toplam kaynak tutarı 6.800.000 Avro olup, ön başvuru için son tarih ise 30.11.2020’dir.

Hibe programının küresel amacı; Türkiye'de iklim değişikliğine uyumun iyileştirilmesi; özel amacı ise toplulukların ve şehirlerin dayanıklılığını artırmak, doğal kaynakları ve ekosistemleri korumak ve etkilenebilir ekonomik sektörlerin uyum kapasitesini artırmaktır.

12 ila 18 ay süreli hibe projelerine Sivil Toplum Kuruluşları (dernek ve vakıf vb.), Belediyeler, Yerel Yönetimler (Bölge veya İl Müdürlüğü, İl Özel İdaresi, Valilik vb.), Üniversiteler veya Araştırma Kurumları / Merkezleri, Kalkınma Ajansları, Kar Amacı Gütmeyen Sendikalar, Kooperatifler, Odalar, Meslek Kuruluşları gibi Yerel Düzeyde İşletmeleri ve Özel Sektörü Temsil Eden Kuruluşlar başvurabilir.

Hibe Programı’nın tanıtılması ve proje teklifi hazırlama ile ilgili detaylı bilgilendirmenin yapılması amacıyla 23-26-28-30 Ekim ile 2-4-6 Kasım tarihlerinde çevrimiçi araçlar üzerinden bilgilendirme günleri düzenlenecektir

Hibe başvuru rehberi ile eklerine  ve bilgilendirme günleri takvimi ile kayıt linkine “Türkiye’de İklim Değişikliği Uyum Eyleminin Güçlendirilmesi Projesi”nin websitesi https://iklimeuyum.org/ üzerinden erişim sağlanmaktadır.

Ek olarak, www.ipa.gov.tr adresi üzerinden “İhaleler” bölümden de çağrıya ilişkin bilgiler edinilebilir.

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır