Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü
Çevre Yönetimi
Genel Müdürlüğü

İklim Değişikliğine Göre Su Adaptasyonu Eğitimi Gerçekleştirildi

29 Eylül 2011

Su Kullanımı ve Diğer Alternatifleri de İeren İklim Değişikliğine Göre Su Adaptasyonu eğitim semineri 27-29 Eylül 2011 tarihlerinde İstanbul'da gerçekleştirildi. Seminer Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonunda, 21 Akdeniz ülkesiyle birlikte ülkemizin de taraf olduğu "Akdeniz'in Deniz Ortamı ve Kıyı Bölgesinin Korunması (Barselona) Sözleşmesi"nin sekretaryasını yürüten Birleşmiş Milletler Çevre Programı(UNEP) Akdeniz Eylem Planı(MAP) bünyesinde bulunan Dünya Sağlık Örgütü Ofisinin (WHO) desteğiyle gerçekleştirildi.

Seminere Çevre ve Şehircilik Bakanlığı; İstanbul, Muğla ve Antalya Çevre Şehircilik İl Müdürlükleri; Muğla, İstanbul, Antalya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlükleri; İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü, İstanbul Bölge Hıfzıssıhha Müdürlüğü, Sağlık Bakanlığı Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi Başkanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı, İTÜ ve İstanbul Üniversitesi ilgili bölüm temsilcilerinden oluşan 29 kişi katılım sağladı.

Seminere Yunanistan’ın Akdeniz Eylem Planı Dünya Sağlık Örgütü Ofisinin kıdemli Bilim adamı Dr.G.Kamizolis de katılırken, seminer sonunda katılımcılara sertifika verildi.

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır