Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü
Çevre Yönetimi
Genel Müdürlüğü

Erzurum İli İklim Değişikliği Eğitimi

02 Ağustos 2019
Erzurum İli İklim Değişikliği Eğitimi

Avrupa Birliği – Türkiye mali iş birliği kapsamında finanse edilen ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan “İklim Değişikliği Alanında Ortak Çabaların Desteklenmesi Projesi (İklimİN)” kapsamında Ülkemizde iklim değişikliği ile yerel ölçekte mücadelenin hız kazanması, yerel ölçekte farkındalığın arttırılması ve kapasite geliştirilmesi amacıyla 20 ilde iklim değişikliğine uyum sürecinde farkındalığın arttırılmasına yönelik eğitimler düzenlenmektedir.

Bu kapsamda Erzurum ilinde 31 Temmuz - 2 Ağustos 2019 tarihleri arasında “İklim Değişikliği Eğitimi” nin sekizincisi gerçekleştirildi. Toplantıya Genel Müdürlüğümüz İklim Değişikliği ve Uyum Dairesi Başkanlığı koordinasyonunda; Erzurum ilinde faaliyet gösteren ilgili kamu kurum ve kuruluşları, kalkınma ajansları, üniversiteler, sivil toplum kuruluşları ve yerel yönetimlerin temsilcilerinin yanı sıra Ağrı, Kars, Bingöl, Bayburt ve Muş illerimizden de temsilciler katılım sağladı.

Üç gün süren eğitim kapsamında katılımcılar;

  • İklim Değişikliğinin Bilimsel Temelleri, Türkiye’ye etkileri,
  • Türkiye’nin İklim Politikası: İklim Değişikliği ile Mücadelede Unsurları -  Uluslararası Boyut, Yasal ve Kurumsal Yapı,
  • Enerji Politiklarının İklim Değişikliği ile Mücadeledeki Yeri
  • İklim Değişikliği ve Türkiye Tarımı Etkileşimi,
  • Kentler ve İklim Değişikliği: Yerel İklim Eylem Planları,
  • Kentler ve İklim Değişikliği: İklim Değişikliği Sürdürülebilir Kentler ve Kentsel Planlama Etkileşimi,

konularında katılımcılar bilgilendirildi.

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır