Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü
Çevre Yönetimi
Genel Müdürlüğü

CIVAYA İLİŞKİN ÜLKE PROFİLİMİZ HAZIRLANDI

09 Ekim 2019
CIVAYA İLİŞKİN ÜLKE PROFİLİMİZ HAZIRLANDI

Cıvaya İlişkin Minamata Sözleşmesinin Türkiye’de Ön Değerlendirme  Projesi çalışmalarının tamamlanmasıyla gerçekleştirilen Kapanış Toplantısı 01 Ekim 2019 tarihinde Ankara Wyndham Otel’de gerçekleştirilmiştir. Kapanış toplantısında çeşitli kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektör temsilcileri katılım sağlamıştır.

Toplantı Çevre Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Sebahattin DÖKMECİ ve Birleşmiş Milletler Sınai Kalkınma Teşkilatı Türkiye Temsilcisi Süleyman YILMAZ tarafından yapılan açılış konuşmaları ile başlamış ve uzmanlar tarafından proje kapsamında gerçekleşen faaliyetler ve hazırlanan Ulusal Cıva Profili hakkında sunum yapılmıştır. Öğleden sonra oturumunda proje kapsamında gerçekleştirilen Karabük İli Çevresel Cıva Etkilenimi hakkında yapılan çalışma sonuçları hakkında sunum yapılmıştır.

Kapanış toplantısı esnasında proje kapsamında gerçekleştirilen ek faaliyetler olarak cıva animasyon film gösterimi, cıva interaktif oyun köşesi, kimyasallar evi ve sanal gerçeklik uygulaması konuklarla paylaşılmış ve isteyen katılımcılar mobil cıva analiz ekipman ile saçta cıva analizi uygulamasına katılmıştır. Proje kapsamında gerçekleştirilen faaliyetlere ve hazırlanan dokümanlara www.civasiztürkiye.com adresinden ulaşılabilir.

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır