Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü
Çevre Yönetimi
Genel Müdürlüğü

Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğümüz Hava Yönetimi Dairesi Başkanlığınca 17-18 Mayıs 2022 tarihlerinde düzenlenen “Isıtmada Yeşil Dönüşüm Çalıştayı”

20 Mayıs 2022

Bakanlığımız ile Ege Üniversitesi Rektörlüğü arasında imzalanan protokol ile Isınma Kaynaklı Hava Kirliliğinin Yönetimi Projesi kapsamında “Isıtmada Yeşil Dönüşüm Çalıştayı” 17-18 Mayıs 2022 tarihlerinde Ankara Hilton Garden Inn Hotel’de gerçekleştirildi.

  • Bölgesel ısıtma sistemleri,
  • Isı pompaları,
  • Yenilenebilir enerji kaynaklarının ısıtma amaçlı kullanımı,
  • Atık ısıların ısınmada kullanımı ve
  • Kömür gazlaştırma teknolojilerinin

ilgili paydaşları katkıları ve katılımları ile gündeme alınan ve Isıtmada Yeşil Dönüşüm Strateji Belgesinin ilk adımı atıldı.

Bakanlığımız ve Ege Üniversitesi ile birlikte yürütülen “Isınma Kaynaklı Hava Kirliliğinin Yönetimi Projesi” kapsamında yapılan çalıştaya Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Bakanlığımızın ilgili Genel Müdürlükleri, Yerel Yönetimler, Akademisyenler ve Sektör temsilcileri ile Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri katılım sağladı.

250 kişinin üzerinde katılımla hibrit olarak gerçekleştirilen çalıştay çevrimiçi video paylaşım ve sosyal medya ağı üzerinden canlı olarak yayımlanmıştır.

 

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır