Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü
Çevre Yönetimi
Genel Müdürlüğü

Avrupa Parlementosu Çevre, Kamu Sağlığı ve Gıda Güvenliği Komisyonu Bakanlığımızı ziyaret etti

03 Kasım 2011

Türkiye’de bulunan Avrupa Parlamentosu Çevre, Kamu Sağlığı ve Gıda Güvenliği Komisyonu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığını ziyaret etti.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Ercan Tıraş konuk heyeti Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü toplantı salonunda kabul etti.

Toplantının çevre konusunda bilgi alışverişi açısından çok faydalı olacağını ifade eden Müsteşar Ercan Tıraş, Avrupa Birliği Ülkeleri ve Türkiye açısından verimli bir görüşme olması dileğinde bulundu.

Avrupa Parlamentosu Heyet Başkanı Jo Leinen ise, AB’ye üyelik yolunda çevre faslının açıldığını belirterek çevre gibi geniş bir konuda Türkiye ile fikir alışverişinde bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Toplantıda, Avrupa Parlamentosu heyeti ile altyapı projelerinin çevresel etkilerinin değerlendirilmesi, arazi kullanımı ve arazi kullanımı değişiklikleri, atık ve tehlikeli atık yönetimi, atık önleme, çevresel ekonomik muhasebe ve göstergeler, hava kalitesi politikası ve emisyon kontrol önlemleri, iklim Değişikliği, Karadeniz kıyı alanları, yeşil ekonomi ve sürdürülebilir kalkınma konusunda bilgi alışverişinde bulunuldu.

Avrupa Parlamentosu Heyetinde, Almanya’dan  Jo Leinen ve Horst Schellhardt, Polonya’dan Boguslav Sonık, Güney  Kıbrıs Rum Yönetimi’nden Eleni Theocharous, İtalya’dan Mario Pirillo, İspanya’dan Andres Perello Rodriguez, Romanya’dan Rovana Plump, Yunanistan’dan Theodoros Skylakakis, İngiltere’den Julie Girling bulundu.

Toplantıya Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan, Müsteşar Ercan Tıraş’ın yanı sıra Çevre Yönetimi Genel Müdürü Recep Şahin,  ÇED, İzin ve Denetim Genel Müdürü  Mustafa Satılmış, Dış İlişkiler Dairesi Başkanı Dr. Cengiz T. Baykara,  Atık Yönetimi Dairesi Başkanı Mahir Erdem, Hava Yönetimi Dairesi Başkanı Nihat Yaman, Deniz ve Kıyı Yönetimi Dairesi Başkanı Afire Sever, İklim Değişikliği Dairesi Başkanı Muhammet Ecel ve  Avrupa Çevre Ajansı Dairesi Başkanı Çağatay Dikmen de katıldı.

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır