Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü
Çevre Yönetimi
Genel Müdürlüğü

32. Uluslararası Ozon Tabakasının Korunması Günü Antalya’da kutlandı…

27 Eylül 2019

Bu yıl 32. düzenlenen “16 Eylül Uluslararası Ozon Tabakasının Korunması Günü”  Çevre Yönetimi Genel Müdürü Sayın Muhammet ECEL ve Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürü Sayın Ercan GÜLAY’ın ve ilgili sektör, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütleri temsilcilerinin katılımlarıyla 16 Eylül 2019 tarihinde Antalya’da kutlandı.

Dünya Ozon Günü kutlaması yanı sıra, 16-17 Eylül 2019 tarihlerinde “Soğutma Sektöründe Düşük Küresel Isınma Potansiyelli ve HFC Olmayan Enerji Verimli Seçenekler” konulu çalıştay düzenlendi.

Kigali Değişikliği Etkinleştirme Faaliyetleri kapsamında gerçekleştirilen “Soğutma Sektöründe Enerji Verimliliği” çalıştayına soğutma ve iklimlendirme sektör temsilcileri, ilgili sektör, sivil toplum kuruluşları ve kamu kurumlarından katılan temsilciler katılım sağladı.

Birleşmiş Milletler Sınai Kalkınma Teşkilatı (UNIDO) destekleriyle Bakanlığımız tarafından  düzenlenen çalıştay, UNIDO Türkiye Temsilcisi ve Bölgesel İşbirliği Merkezi Direktörü Sayın Süleyman YILMAZ’ın  ve  Çevre Yönetimi Genel Müdürü Sayın  Muhammet ECEL’in  açılış konuşmaları  ile başladı.  

Açılış konuşmalarını müteakip,  ülkemizdeki ozon tabakasını incelten maddeler ve Hidroflorokarbonlarla ilgili ve binalardaki enerji verimliliğine ilişin yasal düzenlemeler hakkında bilgiler verilerek “Soğutma Sektöründe Düşük Küresel Isınma Potansiyelli ve Hidroflorokarbon (HFC)  Olmayan Enerji Verimli Seçenekler” konularına ilişkin yerli ve yabancı uzmanlar tarafından sunumlar gerçekleştirildi.

 

 

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır