Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü
Çevre Yönetimi
Genel Müdürlüğü

3. Avrupa Çevre ve Sağlık Bakanlar Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi

21 Kasım 2012

Avrupa’da çevresel tehditlerden kaynaklanan olumsuz sağlık etkilerini azaltmaya yardımcı olmak ve bu konuda politikalar belirlemek amacıyla Avrupa Çevre ve Sağlık Bakanlar Kurulu Toplantısı 16 Kasım 2012 tarihinde Bakü’de gerçekleştirildi.

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de toplanan Avrupa Çevre ve Sağlık Bakanlar Kurulu Toplantısı’na ülkemizi temsilen Çevre Yönetimi Genel Müdürü Mehmet Baş katıldı. Üçüncüsü yapılan Kurulun bu toplantısında; İkinci Avrupa Çevre ve Sağlık Bakanlar Kurulu Toplantısı Raporunun kabulü, önceki kararların uygulanmasının takibi, Avrupa Çevre ve Sağlık Süreci önceliklerinin belirlenmesi konuları görüşüldü.

Toplantıya Çevre Yönetimi Genel Müdürü Mehmet Baş’ın yanı sıra Avrupa Çevre ve Sağlık Bakanlar Kurulu Eşbaşkanı Tomaz Gantar, Dünya Sağlık Örgütü/Avrupa Bölge Müdürü Zsuzsanna Jakab, Azerbaycan Ekoloji, Doğal Kaynaklar Bakanı Hussein Bagirov ve ilgili ülke temsilcileri katılım sağladı.

Çevre Yönetimi Genel Müdürü Mehmet Baş yaptığı konuşmada, “Çevre sorunlarının toplum yaşamını olumsuz yönde etkilemeye başlaması, yönetimin her düzeyde sorunları çözecek yeni strateji ve politikalar geliştirmesine, bu politikaları çevreyle uyumlu hale getirmesine ve uygulamasına ihtiyaç oluşturduğunu” belirterek “atık, su, toprak, hava kirliliğinin önlenmesi, kimyasalların yönetimi, deniz ve kıyı yönetimi ve iklim değişiklinin önlenmesi” konularında ülkemizde yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Çevre Yönetimi Genel Müdürü Mehmet Baş ayrıca görüş alış-verişleri yapmak, tecrübe ve deneyimlerimizi paylaşmak amacıyla ikili görüşmelerde de bulundu.

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır