Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü
Çevre Yönetimi
Genel Müdürlüğü

Ankara Senin İklimin Fotoğraf Sergisi Etkinliği ve Ödül Töreni

24 Temmuz 2019
Senin İklimin Fotoğraf Sergisi Etkinliği

Senin İklimin Fotoğraf Sergisi Etkinliği

Bilim insanlarının, 21. yüzyılın en önemli tehdidi olarak tanımladığı iklim değişikliği ile mücadele etmek amacıyla; Avrupa Birliği – Türkiye Cumhuriyeti mali işbirliği kapsamında T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen İklim Değişikliği Alanında Ortak Çabaların Desteklenmesi Projesi (İklimİn) Ağustos 2017’den bu yana uygulanıyor. Proje çerçevesinde,   yerel yönetim temsilcilerine çeşitli başlıklarda eğitimler veriliyor, ilgili grupları bilinçlendirmeye yönelik farkındalık artırma faaliyetleri yürütülüyor.  

Fotoğraf Yarışması Düzenlendi

Bu kapsamda 15 Nisan - 21 Haziran tarihleri arasında Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) işbirliği ile “Senin İklimin Fotoğraf Yarışması” gerçekleştirildi. Yarışma sonucunda 651 fotoğraf sanatçısı tarafından gönderilen 2290 eser arasından ödül, mansiyon ve sergilemeye hak kazanan 31 adet eser belirlendi.

Eserler “Senin İklimin Fotoğraf Sergisi” adı altında Türkiye’nin 10 ilinde bulunan çeşitli sergi alanlarında Temmuz – Ağustos ayları boyunca sergilenecek. Hali hazırda;  İzmir ve Antalya TAV Havalimanları,  İzmir Büyükşehir Belediyesi Kordon Sergi Alanı, Gaziantep Zeugma Müzesi Sergi Alanında görülebilecek olan serginin Ankara ayağı ise 23-28 Temmuz tarihleri arasında Ankara CerModern Sanatlar Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Ödüller CerModern Sanatlar Merkezinde Verilecek

26 Temmuz Cuma günü,  ödül alan eser sahiplerinin ödüllerinin takdim edileceği bir etkinlik düzenlenecek. T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü temsilcileri,  Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu temsilcileri, ilgili STK’lar ve paydaşların katılacağı etkinlikte, Hava, Su ve Toprak temaları altında tasarlanan sergi alanında ilk üç yarışmacıya ödülleri takdim edilecek.

Senin İklimin Fotoğraf Sergisi, Ağustos ayında İstanbul Fotoğraf Müzesi, Adana 75. Yıl Sanat Galerisi, Şanlıurfa Barutçu Han Sergi Alanı, Kocaeli Tarihi Gar Binası Sergi Alanı ve Ankara TAV Havalimanında görülebilecek.

23-28 Temmuz 2019 Sergi Süresi

26 Temmuz 2019 Ödül Töreni


Dokümanlar
Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır