TÜRKİYE'DE ATIKSU YÖNETİMİ ÇALIŞTAYI 25-27 NİSAN TARİHLERİNDE ANTALYA'DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
09 Mayıs 2017

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı öncülüğünde, Türkiye'de Atıksu Yönetimi Çalıştayı 25-27 Nisan tarihleri arasında Antalya'da gerçekleştirilmiştir. Çalıştayın açılış töreni Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Mustafa ÖZTÜRK ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu temsilcisi Müsteşar François BEGEOT ‘un konuşmaları ile gerçekleştirilmiş olup; yapılan çalıştay ile atıksu konusunda ilgili olan tüm kurum ve kuruluşların temsilcileri, üniversiteler, sanayiciler, sivil toplum kuruluşları ve özel sektörden 300'ü aşkın temsilci bir araya geldi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Mustafa Öztürk açılış konuşmasında; Türkiye’de 2023 yılında arıtılmayan atıksu kalmaması hedeflerini belirterek

“Atıksu arıtma tesislerinde yaşanan sorunlar, çözüm yolları, arıtma çamurlarında yaşanan sorunlar çözüm yolları, arıtma tesislerinde işletme ve çözüm yolları ile diğer tüm konular paydaşlar ile üç boyunca müzakere edilecek ve müzakereler sonucunda değerlendirmeler yapılarak yol haritaları oluşturulacaktır” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından oturumları yöneten moderatörlere plaketleri verildi.

Çalıştay, Yerel Yönetimlerin Kurumsal Kapasitesinin Geliştirilmesi ve Finansman Yönetimi, Atıksu Arıtımında Yeni Teknolojiler, Atıksu Arıtma Tesislerinin Tasarımı ve İşletme Sorunları, Arıtma Çamuru Yönetimi, Sanayide Atıksu Yönetimi ve Atıksu Yönetiminde AB Uyum Süreci konuları olmak üzere 6 ayrı oturumda gerçekleştirildi.

Türkiye'de Atıksu Yönetimi Çalıştayı Sonuç Bildirgesi ve Raporu İçin tıklayınız.