SAĞLIK KURULUŞLARINDAN KAYNAKLANAN ATIKSULARIN ARITIMI VE BERTARAFI PROJESİ KAPANIŞ TOPLANTISI YAPILDI
SAĞLIK KURULUŞLARINDAN KAYNAKLANAN ATIKSULARIN ARITIMI VE BERTARAFI PROJESİ KAPANIŞ TOPLANTISI YAPILDI
19 Nisan 2018

Genel Müdürlüğümüz koordinasyonunda TÜBİTAK-MAM ile birlikte yürütülen “Sağlık Kuruluşlarından Kaynaklanan Atıksuların Arıtımı ve Bertarafı Projesi”nin Kapanış Toplantısı 18 Nisan 2018 tarihinde Ankara’da Wyndham Otel’de gerçekleştirildi.

Söz konusu kapanış toplantısına, Bakanlığımızdan Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü, ÇED İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü ve İl Müdürlüklerimiz ile proje yüklenicisi TÜBİTAK-MAM’ın yanı sıra konuyla ilgili kamu kurum ve kuruluşları, hastaneler, Büyükşehir Belediyeleri Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlükleri ve özel sektör temsilcilerinden oluşan geniş bir kitle tarafından katılım sağlandı.

Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü’nden Genel Müdür Yardımcısı Sayın Recep AKDENİZ ile TÜBİTAK-MAM’dan Enstitü Müdür Yardımcısı Dr. Selma AYAZ’ın açılış konuşmalarının ardından proje koordinatörü Dr. Selda Murat HOCAOĞLU tarafından proje kapsamında yapılan çalışmalar ve projenin sonuçları hakkında bilgilendirme sunumu yapıldı.

Genel Müdür Yardımcısı Sayın Recep AKDENİZ yaptığı konuşmada, Bakanlığımızca atıksu yönetimi konusunda yapılan çalışmalardan bahsederek, proje ile sağlık kuruluşlarından kaynaklanan atıksuların bertarafı konusunda mevzuattaki boşluğun giderileceğini ve gelecek nesillere daha yaşanabilir bir çevre bırakabilme konusunda bir adımın daha atıldığını belirtti.

Proje koordinatörü Dr. Selda Murat HOCAOĞLU sunumunda, proje kapsamında yapılan çalışmalar ve proje sonunda oluşturulan el kitabından bahsetti.

Toplantı, soru-cevap ve bundan sonra yapılacak çalışmalara ilişkin değerlendirme ile son buldu.